Strona główna » O Stowarzyszeniu » Władze 2017-2019 » Władze 2009-2011

Władze 2009-2011

dr Dariusz Tworzydło - prezes zarządu

prof. WSIiZ - w latach 2003 – 2006, ekspert z zakresu ekonomii i public relations (Absolwent UMCS w Lublinie, AE w Krakowie, London School of Public Relations oraz Politechniki Rzeszowskiej). Prezes Zarządu Wydawnictwa Newsline Sp. z o.o. Prezes Zarządu Exacto sp. z o.o. W latach 1997 - 2010 pracownik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na stanowisku Pełnomocnika Rektora ds. Public  Relations oraz Kierownika Zakładu Public Relations. Od roku 2008 członek Rady Etyki Public Relations. Autor teorii macierzy celów wizerunkowych: www.wizerunek.commit.pl a także barometru komunikacji. Jest doradcą, trenerem i konsultantem. Prowadzi szkolenia oraz kursy. Wykonuje ekspertyzy i badania marketingowe. Opracowuje strategie public relations i marketingu. Jest autorem ponad 180 artykułów naukowych i publicystycznych, skryptu, prac badawczych oraz współautorem książek. Wydał min. książki: Public relations. Znaczenie społeczne i kierunki rozwoju - PWN 2006 Public relations. Studia przypadków - WSIiZ 2005, Akademia samorządowego wizerunku - INFOR 2005, Leksykon Public Relations - Newsline 2009. Współautor Strategii Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, zrealizowanej dla Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). Od roku 2004 członek jury Ogólnopolskiego Konkursu „Złote Spinacze” na najlepszą kampanię public relations organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Pomysłodawca oraz menedżer zarządzający Kongresu Public Relations, który na podbudowie konferencji PR realizowany jest od roku 2001. Prywatna strona internetowa: www.tworzydlo.pl Pasjonat wspinaczek wysokogórskich.

Justyna Szafraniec - wiceprezes zarządu

Dyrektor Departamentu Komunikacji i Analiz w firmie Finamo (od września 2008 roku). Jest odpowiedzialna za PR wewnętrzny i zewnętrzny. Wcześniej zajmowała stanowisko Dyrektora ds. Marketingu i PR-u w Superfund Towarszystwie Funduszy Inwestycyjnych. Public relations finansowym zajmuje się od kiedy w maju 1998 r. została rzecznikiem prasowym Lubelskiego Banku Regionalnego SA, zrzeszającego Banki Spółdzielcze. Od października 2000 r. jednocześnie pełniła funkcję public relations managera w Gospodarczym Banku Południowo-Zachodnim SA, który w tym czasie przygotowywał się do przyłączenia pięciu banków regionalnych (w tym LBR SA). Odpowiadała za działania PR w czasie fuzji tych banków. Po powstaniu w marcu 2002 roku Banku Polskiej Spółdzielczości SA została Dyrektorem Biura Public Relations. Była członkiem Rady ds. PR przy Związku Banków Polskich oraz zespołu ds. komunikacji przy Confédération Internationale des Banques Populaires (CIBP), międzynarodowej organizacji zrzeszającej banki spółdzielcze z 18 krajów na całym świecie. Obecnie jest Wiceprezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.

Szymon Sikorski - członek zarządu

Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Dyrektor Agencji Publicon. Doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations obecnej kadencji oraz Wiceprezes poprzedniej  Pomysłodawca i główny organizator cyklu PR Regionów. Autor strategii komunikacyjnych oraz projektów komunikacyjnych dla miast, regionów oraz produktów turystycznych. Wykładowca wielu uczelni wyższych, między innymi Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Doradca samorządowy i szkoleniowiec. Popularyzator internetu. Prezes i stoper drużyny piłkarskiej OKS Orzeł Pawłowice Wrocław.

Jan Matysik - członek zarządu

Ekspert ds. public relations, absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie oraz Studium Podyplomowego Komunikowania w Biznesie i Public Relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwent Międzynarodowej Klasy IBC w Wyższej Szkole Zarządzania HEAO w Arnhem (Holandia). Trener, konsultant, wykładowca tematyki public relations w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Prezes zarządu agencji Cumulus PR Sp. z o.o. Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Z branżą public relations związany od 12 lat. Dotychczas realizował działania z zakresu PR i komunikacji  biznesowej dla kilkudziesięciu wiodących firm w Polsce z sektorów: FMCG, przemysłu ciężkiego, farmaceutycznego, motoryzacyjnego, samorządowego oraz dla sieci handlowych. Nominowany do nagrody „Osobowość Roku 2008” przez miesięcznik MICE Poland. W latach 2001 – 2002 kierownik działu marketingu gazety „Kurier Lubelski”. Po pracy – pasjonat narciarstwa i żeglarstwa.

Rada Nadzorcza

Marek Wróbel, Neuron APR

Piotr Biernacki, Euro RSCG Sensors

Marek Woźniak, NetPR