Strona główna » O Stowarzyszeniu » Władze 2017-2019 » Władze 2013-2015

Władze 2013-2015

Zarząd PSPR

Szymon Sikorski - prezes zarządu

Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Dyrektor Agencji Publicon. Doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz Wiceprezes poprzednich kadencji, pomysłodawca i główny organizator cyklu PR Regionów. Autor strategii komunikacyjnych oraz projektów komunikacyjnych dla miast, regionów oraz produktów turystycznych. Wykładowca wielu uczelni wyższych, między innymi Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Doradca samorządowy i szkoleniowiec. Popularyzator internetu.

Zbigniew Lazar - wiceprezes zarządu

Lingwista, pedagog i manager, praktyk skutecznych metod komunikacji, trener biznesu oraz autor opracowań na tematy językowe i komunikacyjne.
Założyciel Modern Corp., agencji PR specjalizującej się w dziedzinie wizerunku i reputacji. Wykładowca Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, trener w kilku instytucjach, komentator w ogólnopolskich stacjach TV, oraz w innych mediach, wydarzeń i kwestii dotyczących komunikacji, marketingu politycznego, wizerunku i reputacji  oraz etykiety biznesu. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w obszarze komunikacji i PR dla największych międzynarodowych korporacji, w których był odpowiedzialny mi.in  za biura prasowe, komunikację wewnętrzną i CSR oraz za tworzenie i wprowadzanie strategii komunikacyjnych.  Specjalizuje się w kontaktach z mediami, zarządzaniu zmianami, komunikacji korporacyjnej i kryzysowej, promocji marek i zarządzaniu reputacją. Był dyrektorem departamentów PR w FSO, General Motors, Opel Polska, Lafarge oraz PTC (Era, T-Mobile), a także koordynatorem sekcji komunikacji społecznej dla rządu stanu Victoria w Australii, wykładowcą Business English i komunikacji międzykulturowej w Paryżu oraz asystentem na wydziale anglistyki Uniwersytetu Śląskiego. Absolwent anglistyki UŚ, stypendysta doktorancki na Uniwersytecie Cambridge, uzyskał dyplom zarządzania stosowanego w Australian  Institute of Management ze specjalizacją Marketing Stosowany i Zarządzanie Personelem.

Tomasz Weiss - członek zarządu

Od ponad czterech lat związany ze śląskim oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Doświadczenie zawodowe zdobywał już podczas studiów w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, jako pracownik Centrum Analiz i Badań Marketingowych, obecnie TEB Akademia. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Personel i Komunikacja w Firmie. Do 2012 roku pracownik Banku Handlowego w Warszawie S.A.. Otrzymał dwie nagrody Citigroup Global Transaction Services za wprowadzenie autorskiego projektu konkursu dla klientów Banku oraz koordynację projektu rebrandingu jednostki Banku Citi Handlowy. Koordynator i uczestnik wielu projektów związanych z komunikacją i obsługą klienta. Od kilku miesięcy pracownik Centrum Medycznego MAVIT, gdzie odpowiada za koordynację działań z zakresu public relations i marketingu.

Rada Nadzorcza PSPR

Piotr Biernacki, Przewodniczący Rady

Jan Matysik, Cumulus PR Sp. z o.o

Krystian Dudek, Instytut PUBLICO