Strona główna » O Stowarzyszeniu » Władze 2019-2021 » Władze 2011-2013

Władze 2011-2013

Zarząd PSPR


Szymon Sikorski - prezes zarządu


 

Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Dyrektor Agencji Publicon. Doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz Wiceprezes poprzednich kadencji, pomysłodawca i główny organizator cyklu PR Regionów. Autor strategii komunikacyjnych oraz projektów komunikacyjnych dla miast, regionów oraz produktów turystycznych. Wykładowca wielu uczelni wyższych, między innymi Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Doradca samorządowy i szkoleniowiec. Popularyzator internetu.

Monika Kaczmarek-Śliwińska - wiceprezes zarządu


Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt Instytutu Neofilologii i Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej. Z obszarem komunikacji społecznej w sposób praktyczny związana od 1996 roku. Prowadzi działalność doradczo-szkoleniową (www.satoriPR.com). Naukowo public relations zajmuje się od 1996 roku, w 2005 obroniła pracę doktorską na temat Internet PR polskich przedsiębiorst. Obecnie pracuje nad rozprawą habilitacyjną podejmującą problematykę PR. Autorka wielu publikacji i badań naukowych w tematyce PR, prelegentka licznych konferencji i kongresów. Autorka monografii „Internet Public Relations. Polskie realia działań public relations w Sieci” (Koszalin 2010). W pracy zawodowej koncentruje się głównie na etyce PR, kryzysowym PR, Internet PR i politycznym PR. Swoje pasje naukowe i zawodowe przekazuje adeptom PR – jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Public Relations FUTURA. Poza działalnością w PSPR obecnie uczestniczy w pracach m.in. w Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Public Relations, gdzie koordynuje i jest Przewodniczącą Kapituły Ogólnopolskiego konkursu na najlepsze prace kwalifikacyjne z zakresu public relations „PRymus”. Od lipca 2010 roku zasiada w Radzie Etyki Public Relations.

Luiza Jurgiel-Żyła - członkini zarządu


Account Executive w agencji FIRST Public Relations. Odpowiedzialna za wsparcie projektów dla Turner Broadcasting System (obsługa Cartoon Network, Boomerang i TCM). Wcześniej zajmowała się tworzeniem strategii PR dla małych i średnich firm w agencji corporate identity pluslogo we Wrocławiu. Pomysłodawczyni i założycielka Stowarzyszenia Młody PR, które oferuje pomoc w zakresie PR dla NGO i pośredniczy w praktykach studenckich. W latach 2008-2009 asystentka zarządu głównego PSPR i managerka projektu Seminarium PR Regionów. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (spec. PR) na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie na socjologii UWr. pisze pracę na temat motywacji działania w stowarzyszeniach zawodowych.

Marcin Jańczuk - członek zarządu
m.janczuk@polskipr.pl


Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. Przez pięć lat związany z firmą Polanowscy Nieruchomości sp. z o.o. - na stanowisku specjalisty ds. nieruchomości, a następnie rzecznika prasowego/specjalisty ds. PR. Przez dwa lata pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju spółki. Jako wykładowca związany był także z Wyższą Szkołą Gospodarowania Nieruchomościami, gdzie prowadził zajęcia „Public Relations”. Od kilku lat współpracownik mediów jako autor komentarzy, artykułów, analiz, raportów i felietonów związanych z problematyką rynku nieruchomości. Dyrektor ds. public relations w sieciowej agencji nieruchomości Metrohouse & Partnerzy S.A. Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami. Jeden z inicjatorów powołania do życia i organizator Polskiej Izby Nieruchomości. Autor bloga mieszkaniowy.bblog.pl
 

Zbigniew Lazar - członek zarządu


Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Polskiej Telefonii Cyfrowej, odpowiedzialny za komunikację zewnętrzną, wewnętrzną i CR. Od początku kariery zawodowej związany z szeroko rozumianą komunikacją: był asystentem na wydziale anglistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, koordynatorem sekcji informacji przy rządzie stanu Victoria w Australii, nauczycielem Business English i Komunikacji Międzykulturowej w prywatnych instytutach w Paryżu. Po powrocie do kraju w 1992 r. zajmował stanowiska dyrektora PR w FSO, General Motors Poland i Opel Polska oraz Lafarge Polska. Absolwent anglistyki UŚ, stypendysta doktorancki British Council na Uniwersytecie Cambridge, akredytowany tłumacz polsko-angielsko-rosyjski przy Instytucie Lingwistów w Londynie oraz Krajowej Radzie Tłumaczy w Canberze. Uzyskał Dyplom Zarządzania Stosowanego (Applied Management) w Australian Insitute of Management w Melbourne specjalizując się w Zarządzaniu Personelem i Marketingu.

Rada Nadzorcza PSPR

 

Piotr Biernacki, Przewodniczący Rady, Euro RSCG Sensors Sp. z o.o.

 

Jan Matysik, Cumulus PR Sp. z o.o

dr Dariusz Tworzydło, Agencja Komunikacji Marketingowej Exacto Sp. z o.o.

 

Marek Woźniak, netPR.pl Sp. z o.o.

 

Marek Wróbel, Neuron Agencja Public Relations


 

Biuro Polskiego Stowarzyszenia Public Relations


Katarzyna Semkło - asystent Zarządu, sekretarz biura PSPR


tel. +48 728 465 447

 

2012 Polskie Stowarzyszenie Public Relations, Skwer Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 5 lok. 2U, 01-015 Warszawa

tel. 660 911 160 email: , biuro prasowe:
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: