Strona główna » O Stowarzyszeniu » Władze 2019-2021 » Władze 2015-2017

Władze 2015-2017

dr Krystian Dudek - prezes zarządu

Doktor nauk humanistycznych w zakresie PR i relacji medialnych; absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz psychologii zarządzania. Właściciel Instytutu Konsultingowo Doradczego PUBLICO. Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

 

W poprzednich kadencjach Członek Rady Nadzorczej PSPR oraz Przewodniczący Zarządu PSPR na Śląsku. Członek Rady Etyki Public Relations, Członek Rady Ekspertów Proto. Dyplomowany trener biznesu (KSB MBA UE w Krakowie). Trener, wykładowca, komentator i doradca z zakresu szeroko pojętej komunikacji, public relations, relacji medialnych, kryzysów, kreowania wizerunku i marketingu politycznego. Ma na koncie kilka tysięcy godzin szkoleniowych i dydaktycznych. Autor i konsultant kampanii wyborczych (różnego szczebla) i komercyjnych, dokumentów strategicznych, audytów i badań.

 

Pracował jako dziennikarz, dyrektor ds. komunikacji i strategii medialnych agencji PR, pełnił funkcję rzecznika prasowego firm i instytucji, odbył staże w Kancelarii Premiera i Prezydenta RP. Współpracował m.in. z: KGHM, Fiatem Auto Poland, LUX MED, Grupą Górażdże, Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Mazowieckiego, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, licznymi jednostki samorządu terytorialnego i urzędami. Popularyzator wiedzy z zakresu PR. Autor publikacji naukowych i specjalistycznych oraz ogólnopolskiego projektu społeczno-edukacyjnego PRawdziwy PR. Autor i współautor programu studiów podyplomowych z zakresu komunikacji, public relations, marketingu politycznego i organizacji wydarzeń specjalnych. Wykłada stale na kilku uczelniach, gościnnie prowadził zajęcia na kilkudziesięciu uczelniach w kraju. Autor książki z zakresu relacji medialnych "Rola rzeczników prasowych w komunikacji masowej".

 

Laureat PRotona Publiczności 2014 oraz Wyróżnienia Specjalnego LEW PR 2013 za realizację wraz z zespołem projektu PRawdziwego PR. 

Luiza Jurgiel-Żyła - wiceprezeska zarządu

Account Director w agencji FIRST Public Relations. W swoim portfolio ma działania PR dla firmy doradczej Cushman & Wakefield, a także pracę dla kanałów telewizyjnych: CNN International, Lifetime, HISTORY, CI Polsat, Cartoon Network, Boomerang i TCM. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (spec. Public Relations i Corporate Identity) i Socjologii (spec. Komunikacja społeczna i badanie rynku) na Uniwersytecie Wrocławskim. Prywatnie miłośniczka buldogów francuskich i fanka nowych mediów.

Andrzej Pomarański - wiceprezes zarządu

Ekspert ds. komunikacji i PR, trener biznesu, manager z ponad 19-letnim doświadczeniem w Public Relations w wielu branżach, w tym blisko 10-letnim w telekomunikacji. Pracował m.in. dla: General Motors Poland, Polskiego Stowarzyszenia Wytwórców Produktów Markowych Pro-Marka (m.in.: Procter and Gamble, Unilever, Henkel, Coca-Cola, Pepsico), Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era, Heyah, T-Mobile), gdzie m.in., pełnił funkcję dyrektora komunikacji korporacyjnej, szefa komunikacji zewnętrznej oraz rzecznika prasowego. Prowadził i zarządzał dużymi międzynarodowymi projektami z zakresu komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej. Specjalizuje się w kontaktach z mediami, zarządzaniu informacją w sytuacjach kryzysowych, tworzeniu i wprowadzaniu strategii PR, budowaniu wizerunku firm i marek. Zajmuje się propagowaniem standardów w działaniach PR oraz relacji na styku firma-media. Prowadzi sesje szkoleniowe w obszarze PR-u i komunikacji oraz publikuje materiały dotyczące tych tematów i jest komentatorem medialnym w tym zakresie. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.


Szymon Pieczyński - członek zarządu

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na specjalizacji Public Relations. Doktorant tejże Uczelni w katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych. Właściciel studia kreatywnego Kava Studio, strateg, doradzający przedsiębiorstwom sektora MŚP z zakresu budowania programów Corporate Identity. Członek zespołu Prawdziwy PR.

Ewa Bensz - członek zarządu

Kierownik promocji Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, nauczyciel akademicki, trener. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Krakowskiej Akademii im. A. Frycza-Modrzewskiego. Od 2006 roku realizuje kampanie reklamowe i wizerunkowe dla szkolnictwa wyższego, zajmuje się budową strategii promocyjnej, ich koordynacją i nadzorem finansowym. Właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Lucky Mind. Jest certyfikowanym trenerem Grupy Trop oraz Stowarzyszenia Meritum. Specjalizuje się w szkoleniach z komunikacji, kontaktów z mediami, autoprezentacji oraz aktywizacji zawodowej. Prowadzi warsztaty budowania marki osobistej dla osób rozpoczynających karierę zawodową. Jest doradcą w projektach szkoleniowych dla placówek edukacyjnych w zakresie promocji i budowania wizerunku, oraz pozyskiwania funduszy na projekty edukacyjne.

Rada Nadzorcza PSPR

rada@polskipr.pl

 

Zbigniew Lazar
Jan Matysik
Marcin Jańczuk
Szymon Sikorski
Marek Wróbel

Biuro Polskiego Stowarzyszenia Public Relations

Asystent Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations:
Agata Biernacka

biuro@polskipr.pl

2012 Polskie Stowarzyszenie Public Relations, Skwer Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 5 lok. 2U, 01-015 Warszawa

tel. 660 911 160 email: , biuro prasowe:
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: