Strona główna » Projekty PSPR » Konferencje

Konferencje

Konferencja "Wyzwania public relations A.D. 2011"

 

Konferencjia "Wyzwania public relations A.D. 2011" odbyła się 29 września 2011 w Warszawie. W jej trakcie prowadzone były cztery panele tematyczne, w których uczestnicy dyskutowali na temat relacji dziennikarzy biznesowych i PR-owców, obecnym obliczu PR w polityce, roli rzeczników prasowych oraz wyzwań dla szkolnictwa i roli stowarzyszeń branżowych w rozwoju PR. Przyjęta formuła spotkań pozwoliła na konfrontację różnych, czasem bardzo odmiennych, sposobów percepcji poszczególnych zagadnień przez zaproszonych gości.
W ramach konferencji uczestnicy mieli możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego Blogersi, a zwieńczeniem konferencji była Gala, w trakcie której zostały wręczone branżowe nagrody dla osób, które wyróżniły się na tle: rozwiązań praktycznych i teoretycznych w obszarze pierwszego (instytucje publiczne), drugiego (biznes) oraz trzeciego (NGO) sektora.

 

Więcej informacji o konferencji na stronie: lwypr.pl w zakładce Konferencja.

Wystąpienie Gościa Specjalnego - dr...
panel "Nowe wyzwania w kontaktach z...
panel "PR czy marketing polityczny?"

Public relations w życiu publicznym

 

25 czerwca 2009 r. na Uniwersytecie Warszawskim, w Sali Balowej w Pałacu Tyszkiewiczów – Potockich, odbyło się seminarium Instytutu Dziennikarstwa UW i Polskiego Stowarzyszenia Public Relations nt. „Public relations w życiu publicznym”.

 

PSPR od kilku miesięcy prowadzi aktywne działania mające na celu obronę dobrego imienia PR-owców w Polsce. Członkowie PSPR byli m.in. sygnatariuszami przygotowanego przez ZFPR listu otwartego - www.glospr.pl. Stowarzyszenie z niepokojem obserwuje zjawisko mylnego pojmowania PR-u w publicznych debatach, które może doprowadzać do deprecjacji terminu public relations. Dlatego właśnie PSPR zorganizowało seminarium „Public relations w życiu publicznym”. Seminarium miało za zadanie przyczynić się do diagnozy sytuacji, ale także pozwolić na wypracowanie metod przeciwdziałania złym praktykom i niszczeniu wizerunku branży – powiedział dr Dariusz Tworzydło, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.

 

Opiekę merytoryczną nad seminarium objął prof. Jerzy Olędzki, inicjator „Debat PR”. Podczas wystąpień były poruszane między innymi takie tematy jak: PR a demokracja, PR w języku polityki, kim jest PR-owiec w społecznym odczuciu oraz zagadnienia o charakterze etyki w PR. W konferencji, oprócz PR-owców, udział wzięli także przedstawiciele mediów. Prelekcje wygłosili min. prof. Jerzy Olędzki, dr Dariusz Tworzydło, Jan Matysik.

Konferencja „Social Media – wolność nieograniczona?”


To wyjątkowe spotkanie odbyło sie w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów - Potockich Uniwersytetu Warszawskiego. Ludzie nauki i praktycy PR spotkali sie w ramach „Debat PR”, których organizatorami są Polskie Stowarzyszenie Public Relations oraz Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie powstało dzięki wsparciu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.


Prelegenci, choć nie do końca zgodni, udowodnili podczas minionej konferencji, że siła  płynąca z Social Media nie pozostawia polskich mediów i Public Relations obojętnymi. Naukowcy i praktycy PR, posługując się w większości przykładami z życia zawodowego pokazali, jak bardzo media społecznościowe wpłynęły na kulturę, społeczeństwo i komunikowanie między ludźmi. Spostrzegli, że portale typu Facebook nie są tylko tymczasową modą, lecz świadomym wyborem, sposobem życia wielu młodych ludzi.

Podsumowując, można stwierdzić, że Social Media nie są do końca bezpieczne i  bezsprzecznie nie można im całkowicie zawierzyć. Także w tej przestrzeni mogą zaistnieć nadużycia, jednak to medium zostało stworzone z myślą o człowieku, który jest istotą stadną, jego naturą jest łączenie się w grupy, poszerzanie pola znajomych i przyjaciół. Nie bójmy się zatem być częścią tej społecznej gry,  jak twierdził przecież Johan Huizinga -  zabawa jest źródłem kultury. 


 

Konferencja tuż...tuż
Pierwsi goście
dr Dariusz Tworzydło otwiera...
Zasłuchane audytorium
Konferencja także on - line
Prof. Jerzy Olędzki i Jan Matysik...
Szczęśliwa...
Sala Balowa Pałacu Tyszkiewiczów -...
Sala pełna słuchaczy
2012 Polskie Stowarzyszenie Public Relations, Skwer Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 5 lok. 2U, 01-015 Warszawa

tel. 660 911 160 email: , biuro prasowe:
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: